Kontakty

Stanislava Janka Maráková - SJM
Na záhumní 276/6
Kunerad
tel: 0903224786
napíšte nám

O sviečkach, návod na použitie

Ďakujeme, že ste prišli na náš e-shop.

Všetky sviečky, ktoré vyrábame sú vyrobené ručne v našej dielničke. Používame prvotriedny palmový vosk, alebo parafín.

Palmový vosk vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe palmového oleja. Je to ekologický materiál z obnoviteľných zdrojov. Podstatou kryštalického palmového vosku je, že sa na povrchu sviečky vytvárajú obrazce, ktoré sú zakaždým iné a v podstate neexistujú dve rovnaké sviečky. Každá sviečka je tak  svojím spôsobom malým originálnym dielkom užitkového umenia. Palmový vosk sa vyznačuje jasným a čistým plameňom. 100% bavlnený knôt už iba podčiarkuje prírodný rozmer palmových sviečok.

Okrem klasických plamových sviečok, môžete na našej stránke nájsť aj tri exkluzívne kolekcie: MEDOVKA, MÄTA-EUKALYPTUS a ANÍZ. Všetky tieto sviečky sú vyrobené s vysokým obsahom 100% prírodných silíc a balené v ručne maľovanej krabičke.

MEDOVKOVÉ SVIEČKY sú kráľovnami našich sviečok. Po zapálení sviečky z tejto kolekcie si môžete vychutnať skutočný účinok ukľudňujúcej 100 % prírodnej silice.

SVIEČKA MÄTA-EUKALYPTUS je sviečka, ktorá vás ovanie skutočne mrazivou sviežosťou ostrej mäty a jemného eucalyptu. Je vyrobená zmesou 100 % prírodných silíc.

ANÍZOVÁ SVIEČKA je sviečka, ktorá vás prenesie do detských čias, do tajnej skrinky starej mamy, kde ukrývala anízové cukríky a sušienky. 100 % anízová silica a jemná bledoružová farba ruženínu z nej robí absolútne netradičnú sviečku.

Rustikálne sviečky vyrábame z parafínu vysokej kvality a s vyšším bodom topenia. Parafínové sviečky z našej dielničky sú ručne odlievané, takže na rozdiel od "fabrických" lisovaných sviečok sa vyznačujú dlhšou dobou horenia a vyššou hmotnosťou. Vďaka liatemu parafínu a precíznemu spracovaniu žiari časť tela sviečky aj niekoľko centimetrov pod plameňom.  Každá rustikálna sviečka je ručne brúsená a zdobená lykom a pečaťou s našim logom.  Ak našu rustikálnu sviečku necháte horieť po zapálení viac ako 4 hodiny, otvorí sa a vytvorí prenáherný efekt otvorenej sviečky :)  Môžete to vidieť na niektorých pripojených obrázkoch v detaile produktov rustikálnych sviečok.

Veríme, že si z našej ponuky sviečok vyberiete práve tie, ktoré vás najviac chytia za srdce.

Aby vám naše sviečky slúžili čo najlepšie, prosím prečítajte si návod na použitie a bezpečnostné pokyny tu

Návod na použite sviečok

Aby vám sviečky dobre a dlho slúžili, prosím príjmite pár dobrých rád.

Sviečku po zapálení nechajte horieť aspoň 2 hodiny tak, aby sa vytvorilo jazierko vosku až takmer po okraj. Práve z tohto roztopeného jazierka vosku sa uvoľňuje etérický alebo vonný olej.

Sviečka vyhára dovnútra, a vytvára sa lampášik, ktorý sa postupne spaľuje.

Pred každým zapálením odlomte alebo odstihnite knôt zhruba na dĺžku 0,5 cm.

Ak sviečka dymí, alebo sa vytvorí kvietok na konci knôtu, tak skáťte knôt. Takisto, ak sa knôt vyhne na jednu stranu.

Ak náhodou sviečka vytiekla, bol pravdepodobne dlhý knôt a tým pádom silný plameň. V tom prípade zhasnite sviečku, po vychladnutí skráťte knôt na 0,5 cm a sviečku normálne používajte ďalej. :)

Každá sviečka je otvorený oheň, preto ju prosím nenechávajte bez dozoru a zapaľujete na nehorľavej podložke.

Veríme, že si naše sviečky užijete :)

Chvíle pohody a relaxu praje sviečkárka Janka :)

YmRmO